Skontaktuj się z nami +48 76 840 14 90

Projekty zrealizowane

Zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej dzieci z terenu Związku Gmin Zagłębia Miedziowego

28 stycznia 2013, Administrator

„Zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej dzieci z terenu Związku Gmin Zagłębia Miedziowego” powstał w celu wyrównania szans edukacyjnych oraz zapewnienia dobrego startu w edukację dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Dzieci uczestniczą w zajęciach od poniedziałku do piątku przez cztery godziny dziennie. Udział w zajęciach jest nieodpłatny. Każde dziecko otrzymuje codziennie drugie śniadanie. Oprócz zajęć wychowawczo- dydaktycznych, dzieci biorą udział w zajęciach logopedycznych i języka angielskiego . Punkty zostały zaopatrzony w meble, zabawki, gry i sprzęt sportowy i przybory plastyczne.

 

Dzięki projektowi powstało 19 punktów przedszkolnych (tzw. alternatywnych/innych form wychowania przedszkolnago) na terenach wiejskich w gminach: Chocianów, Gaworzyce, Grębocice, Jerzmanowa, Pęcław, Polkowice, Przemków oraz Radwanice.  Zapewniono miejsc dla 315 dzieci.

Punkty prowadzone będą w okresie od 28.09.2009 r. do 25.06.2010r. Koszty projektu „Zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej dzieci z terenu Związku Gmin Zagłębia Miedziowego” to ok. 1, 7 mln z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego wyniosło 1,45 mln zł. Co daje ok. 85 % wszystkich kosztów.

Partnerzy:
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego
  • Fundacja Zielona Akcja
  • Powiat Polkowicki
  • Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu
  • NFOŚiGW

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar