Skontaktuj się z nami +48 76 840 14 90

Projekty zrealizowane

Projekt Pływam!

28 stycznia 2013, Administrator

Projekt „Pływam!” skierowany był do dzieci ze szkół podstawowych z terenu Związku Gmin Zagłębia Miedziowego, jego celem było:

– zdobycia przez uczestników projektu umiejętności pływania,

– zwiększenia świadomości uczestników projektu w zakresie bezpiecznego zachowania sie w pobliżu zbiorników wodnych,

– zwiększenia świadomości uczestników projektu w zakresie postaw bezpieczeństwa oraz ratownictwa,

– wzrost samooceny dzieci w związku z nabytymi umiejętnościami i doświadczeniem,

– lepszy rozwój sfery emocjonalno – społecznej dziecka poprzez zajęcia w grupie,

– zniwelowanie różnic w zakresie podstawowych umiejętności pływania,

– zniwelowanie różnic w zakresie podstawowych umiejętności bezpiecznej postawy przy zbiornikach wodnych.

W projekcie wzięło udział 645 dzieci z 15 szkół podstawowych znajdujących się na terenie Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. Z każdej szkoły podstawowej w projekcie wzięło udział ok. 20% uczniów.
Realizacja projektu „Pływam !” była podzielona na dwa bloki: ćwiczenia praktyczne nauki pływania oraz zajęcia dydaktyczne. Zarówno zajęcia dydaktyczne jak i praktyczne odbywały się w kompleksie rekreacyjno – rehabilitacyjnym AQUAPARK Polkowice, jednym z największych i najnowocześniejszych kompleksów tego rodzaju w Polsce. Zajęcia praktyczne nauki pływania odbywały się na sześciotorowym krytym basenie pływackim, który posiada homologacje Polskiego Związku Pływackiego. Obok basenu znajduje sie trybuna na 126 osób na których odbywały się zajęcia dydaktyczne. Zajęcia praktyczne i dydaktyczne były prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli wychowania fizycznego.

Za koordynację projektu byli odpowiedzialni pracownicy Biura Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. W ramach realizacji projektu ZGZM zapewnił:
– wynajęcie basenu sportowego w Aquaparku,
– transport na basen i z powrotem,
– zakup sprzętu do nauki pływania,
– wynagrodzenie dla 2 nauczycieli, którzy poprowadzili zajęcia praktyczne i dydaktyczne, – zakup sprzętu do nauki pływania.

Projekt „Pływam !” był realizowany w soboty (w godz. 9:00 – 10:30, 10:30 – 12:00, 12:00 – 13:30, 13:30 – 15:00) w okresie maj – grudzień 2009r. W tym czasie każdy z uczestników projektu uczestniczył w cyklu zajęć składających sie z 3 lekcji trwających każda po 90 minut.

Projekt uzyskał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach zajęć ze środków Funduszu Sportowo – rekreacyjnych dla Uczniów w wysokości 50 000,00 zł

Partnerzy:
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego
  • Fundacja Zielona Akcja
  • Powiat Polkowicki
  • Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu
  • NFOŚiGW

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar