Skontaktuj się z nami +48 76 840 14 90

Projekty zrealizowane

Program systemu selektywnej zbiórki odpadów na terenie gmin Związku Gmin Zagłębia Miedziowego

28 stycznia 2013, Administrator

Program selektywnej zbiórki odpadów rozpoczął się w 2006 roku. Obecnie prowadzony jest na terenie wszystkich gmin Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. Łączna ilość pojemników wynosi 939 sztuk. Pojemniki rozstawione są w kompletach (po jednym pojemniku na każdy rodzaj odpadów). Pojemniki w kolorze białym do segregacji szkła bezbarwnego – 305 sztuk. Pojemniki w kolorze zielonym do segregacji szkła kolorowego – 305 sztuk. Pojemniki w kolorze żółtym (o konstrukcji z siatki stalowej) do selektywnej zbiórki tworzyw sztucznych (tzw. PET) – 329 sztuk.

Koszty zakupów pojemników do selektywnej zbiórki odpadów sfinansowano z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ze środków własnych. Od 2006 roku sukcesywnie na obszarze gminy Polkowice pojawiły się kolejne pojemniki, które były zakupione z funduszy własnych tejże gminy.

Obsługą selektywnej zbiórki odpadów zajmuje się Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej Sp. z o.o. w Polkowicach.

AKCJA EDUKACYJNA

W związku z wprowadzeniem na obszarze Związku selektywnej zbiórki odpadów Zarząd Związku podjął decyzję o realizacji akcji edukacyjnej mającej na celu promowanie i zachęcanie mieszkańców do segregacji odpadów. Akcja została zorganizowana w październiku i listopadzie 2006 roku. Wykonano materiały edukacyjne dla 15 000 gospodarstw domowych w formie broszury informacyjnej. Rozdano także 3 000 sztuk toreb lnianych promujących selektywną zbiórkę odpadów. W ramach akcji edukacyjnej zorganizowane zostało seminarium dla liderów wiejskich (sołtysów, członków organizacji np. Kół Gospodyń Wiejskich). Koszty akcji edukacyjnej zostały pokryte w 50 % ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Partnerzy:
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego
  • Fundacja Zielona Akcja
  • Powiat Polkowicki
  • Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu
  • NFOŚiGW

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar