Pierwsi mieszkańcy odwiedzili Centralny PSZOK

Otwarcie tex115 osób oddało swoje w Centralnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w ciągu pierwszych dziesięciu dni od otwarcia. Nowo wybudowany obiekt mieści się, przypomnijmy, przy ul, Dzialkowej 18 w Polkowicach i służy mieszkańcom wszystkich gmin, należących do ZGZM.
Jako pierwsi, 1 kwietnia, tuż po otwarciu bramy o godz. 12.00 przyjechali na Centralny PSZOK panowie Ireneusz i Janusz z Polkowic oraz pan Janusz, mieszkaniec Przemkowa. Do pojemników trafiły zużyte meble, resztki z remontu oraz kilka urządzeń elektronicznych. Przez kolejne dni odwiedzających było coraz więcej – z Tarnówka, Suchej Górnej, Szklar Dolnych, Sobina, Nowej Wsi Lubińskiej, Trzebcza i Polkowic, ale również z Grębocic, Gaworzyc i Wysokiej.
Pierwsi goście, którzy odwiedzili Centralny PSZOK, otrzymały od nas koszulki i drobne gadżety promocyjne Związku. Spośród wszystkich 115 osób w poniedziałek, 13 kwietnia wylosowaliśmy zdobywcę prezentu specjalnego – tabletu. Miło nam poinformować, że otrzyma go pan Józef Halko z Trzebcza.

DSC_0487
Pierwszych odwiedzających Punkt już przy wadze wutała dyrektor działu gospodarki odpadami Dagmara Dobroć-Śnioszek.

 
DSC_0496
DSC_0498
W prawidłowym rozdzieleniu przywiezionych odpadów pomagają pracownicy obsługi CPSZOK.

 
DSC_0515
Do magazynu odpadów niebezpiecznych też trafiły pierwsze „eksponaty”.

 
DSC_0553
Każda przywieziona rzecz powinna trafić do odpowiedniego konteneru.

 
DSC_0557
A to suwenir od Związku za wzorową segregację.

 
DSC_0562
Centralny PSZOK w pierwszych dniach przyjechał obejrzeć również dyrektor polkowickiego oddziału przedsiębiorstwa van Gansewinkel Zenon Bernas.

 
DSC_0570
Otwarcie D1
Do losowania nagrody specjalnej dyrektor przystąpiła z zamkniętymi oczyma…

Otwarcei D2
I już wiadomo, do kogo trafi ufundowany przez ZGZM tablet.

 
logotyp-07

Projekt pt. „Budowa Centralnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych” został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 4 072 760,00 zł

 
 

Scroll to top
Font Resize
WYSOKI KONTRAST