Skontaktuj się z nami +48 76 840 14 90

Aktualności

22 grudnia 2016

22 grudnia 2016, Mirosława Bożyńska
Najpiękniejsze kąciki

Szkoły w Trzebnicach, Wysokiej i Parchowie – to zwycięzcy naszego konkursu na najładniejszy „kącik odpadowy”. W czwartek 22 grudnia gościliśmy laureatów w Biurze Związku i wręczyliśmy zasłużone nagrody.

W konkursie wzięło udział siedem szkół: SP w Szklarach Dolnych, SP nr 1 w Polkowicach, SP nr 1 w Przemkowie, Zespół Szkół w Białołęce, SP w Trzebnicach, SP w Parchowie i Sp w Wysokiej. Wszystkie zgłoszone prace spełniały warunki formalne, określone w Regulaminie konkursu. Pomysłowość i jakość wykonania członkowie komisji oceniali, wizytując poszczególne placówki.

„W wyniku merytorycznej oceny prac w miejscu ich prezentacji, tj. w poszczególnych szkołach – biorąc pod uwagę wartość edukacyjną przygotowanych kącików odpadowych, atrakcyjność, estetykę
wykonania i prawdopodobny poziom zaangażowania uczniów w wykonanie pracy, a także pomysłowość i trafność wybranej nazwy kąciak – za najładniejsze uznano trzy prace, przyznając im następujące miejsca:

    I miejsce – kącik pn. „Trzebnickie dzieci segregują śmieci”, wykonany w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach,

  II miejsce – kącik pn. „Czy papierek czy plasticzek, wszystko ma swój pojemniczek”, wykonany w Publicznej Szkole Podstawowej w Wysokiej,

 III miejsce – kącik pn. „Wybieg mody dla butelek” wykonany w Szkole Podstawowej w Parchowie.

Podczas spotkania w Biurze ZGZM, na którym ogłoszono wyniki konkursu nagrody odebrali: koordynatorzy – Jolanta Bartczyszyn, Jacek Dworczyński oraz Katarzyna Tobiś, a także uczniowie, którzy zaangażowali się w prace nad stworzeniem kącika: Aleksandra Korta, Joanna Blicharska, Patrycja Dusza – z SP w Trzebnicach, Ilona Łukawa, Magdalena Talaga, Roksana Wiśniewska, Mateusz Susfał, Milena Kamoda – z SP w Wysokiej oraz Igor Chyliński, Zuzanna Samborska, Wiktoria Rystwej, Zuzanna Rolak i Kacper Januszko z SP w Parchowie.

ZGZM ufundował również nagrody dla szkół, w których powstały trzy najpiękniejsze kącik; do każdej placówki trafił komplet 500 worków na segregowane odpady.

dsc_0145

Laureaci w Biurze Związku.

 

dsc_0146

Chwila rozmowy z przewodniczącym ZGZM Emilianem Stańczyszynem.

 

dsc_0149

I najważniejszy moment: odczytanie protokołu rozstrzygnięcia konkursu.

 

 

dsc_0186

Już wiadomo, kto zajął pierwsze, drugie i trzecie miejsce…

dsc_0172

Zwyciezcy: drużyna ze Szkoły Podstawowej w Trzebnicach.

 

3_m

Laureaci III miejsca ze Szkoły Podstawowej w Parchowie.

 

dsc_0163

Drugie miejsce Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokiej.

 

 

dsc_0177

A teraz można spokojnie zajrzeć do toreb z nagrodami…

 

dsc_0182

2

dsc_0120

dsc_0116

 

 

Partnerzy:
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego
  • Fundacja Zielona Akcja
  • Powiat Polkowicki
  • Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu
  • NFOŚiGW

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar