Na turnieju w Grębocicach

SAMSUNG CSC– Czy karton po mleku można wyrzucić do pojemnika na papier? Na te i inne konkursowe pytania odpowiadali mieszkańcy gminy Grębocice, którzy odwiedzili nasz związkowy namiot.
W Grębocicach gościliśmy w minioną niedzielę podczas zorganizowanego przez tamtejszy ośrodek kultury Turnieju Wsi. Impreza odbyła się już po raz 21 – w tym roku pod hasłem „W krzywym zwierciadle PRL” i jak na motyw przewodni przystało rzeczywiście razem z mieszkańcami przenieśliśmy się do czasów panowania „jedynej słusznej” partii socjalistycznej. Z głośników i mikrofonów leciały przeboje lat 80., 70., a nawet 50. ubiegłego wieku, w parku można było zobaczyć nie tylko samochód marki Trabant, ale również stare aparaty fotograficzne, banknoty, tarkę do prania i inne przedmioty codziennego wówczas użytku.
Organizatorzy zadbali o to, by mieszkańcy, reprezentanci wszystkich sołectw gminy, nie nudzili się podczas imprezy. Przygotowano liczne pomysłowe i z humorem przeprowadzone konkursy zręcznościowe. Chętnych do udziału nie brakowało – mimo padającego niemal przez cały czas deszczu! Entuzjazm uczestników udzielił się również nam, więc nie zważając na lecące z drzew krople zachęcaliśmy przechodniów do wzięcia udziału również w naszym konkursie wiedzy na temat segregacji odpadów.

SAMSUNG CSC
Nasza ekipa w osobach Dagmary Dobroć-Śnioszek (z prawej), Agnieszki Gruszczyńskiej i – robiącej zdjęcie -Mirki Bożyńskiej w turniejowej gotowości.

SAMSUNG CSC
Prawidłowe odpowiedzi nagradzaliśmy, oczywiście, firmowymi gadżetami.

 
 
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
Czasem odpowiedź była efektem pracy zbiorowej.

SAMSUNG CSC
W loterii udział wziął również starosta Marek Tramś. Swoją nagrodę szef powiatu przekazał młodszej uczestniczce konkursu.

SAMSUNG CSC
Gospodarz imprezy, wójt Roman Jabłoński również przez chwilę gościł pod dachem ZGZM.

SAMSUNG CSC
Mateusz jako pierwszy gościł w naszym kąciku plastycznym i wypełnił kolorowankę o segregacji odpadów.

 
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC A tak przygotowali się do udziału w turnieju mieszkańcy gminy. Pomysłowość i poczucie humoru robiło wrażenie!

SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

Scroll to top
Font Resize
WYSOKI KONTRAST