Koce, buty, koszule

Junge Frau wirft Altkleider in ContainerW czwartek 10 kwietnia PCK przeprowadzi objazdową zbiórkę odzieży używanej i innych tekstyliów. Rzeczy można wystawiać w zamkniętych workach przed dom.
Specjalnie oznakowane samochody od 9.00 do 12.00 będą przejeżdżać przez Polkowice wielokrotnie i zbierać wystawione przedmioty. Do worków należy włożyć wszelkiego rodzaju odzież, swetry, obrusy, pościel, koce, a także pierzyny i powiązane parami buty.
Niezależnie od tej akcji znoszone ubrania oraz inne niepotrzebne tekstylia można już oddawać w osiedlowych PSZOK-ach. Pierwsze kontenery z wyraźnym napisem „Polski Czerwony Krzyż”  pojawiły się w mieście w miniony wtorek. Nowe pojemniki stoją przy  11 Lutego 7, Skalników 63 oraz Ociosowej 21. W następnych tygodniach kolejne kontenery pojawią się i w innych miejscach w Polkowicach oraz w gminach należących do ZGZM.
Część zebranej w ten sposób dzieży trafi do osób potrzebujących z naszego terenu, część natomiast zostanie sprzedana, a uzyskane pieniądze w całości będą przekazane do Oddziału Rejonowego PCK w Polkowicach i przeznaczone na charytatywne przedsięwzięcia, m.in. zakup szkolnych wyprawek dla dzieci.
 

odziez 1

odziez 2

Odziez 4

odziez 3

Scroll to top
Font Resize
WYSOKI KONTRAST