Gimnazjaliści kontra studenci

IMG_4746Uczniowie dwóch polkowickich gimnazjów popisali się wiedzą z zakresu segregacji odpadów. W konkursie na temat śmieci nieznacznie – ale jednak! – wygrali z drużyną studentów Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki. Konkurs odbył się w miniony czwartek w ramach Polkowickiego Festiwalu Ziemi.
Spotkanie odbyło się w nowej sali konferencyjnej DWSPiT. Dla większości gimnazjalistów była to pierwsza wizyta w murach uczelni, choć nie związana bezpośrednio z jej działalnością. Tym razem bowiem DWSPiT i ZGZM zaprosiły uczniów i studentów na krótki wykład o gospodarowaniu odpadami, a po nim – do udziału w quizie na temat segregacji odpadów.
W konkursie wzięły udział dwie 5-osobowe drużyny. Reprezentanci gimnazjów i uczelni na przemian losowali pytania, na które musieli odpowiedzieć, w drugiej części ich zadaniem było prawidłowe rozdzielenie przygotowanych przedmiotów, zgodnie zasadami segregacji odpadów. Minimalną różnicą punktów konkurs wygrali gimnazjaliści (jakby nie było, zajęcia z ekologii mają jednak w szkole na bieżąco…).
Niezależnie od wyników konkursu, członkowie obu drużyn otrzymali ufundowane przez DWSPiT i ZGZM nagrody za uczestnictwo. Dodajmy, że jedno konkursowe pytanie i jedną nagrodę zachowaliśmy na koniec – dla osoby spośród publiczności, której nazwisko wybrano losowo. Pendrive z logo ZGZM oraz kurs językowy on-line powędrował do gimnazjalisty.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu, a uczelni za pomoc w jego przygotowaniu.

IMG_4719
ZGZM zadbał, by uczestnikom spotkania nie zabrakło materiałów edukacyjnych na temat zasad segregacji.

 
IMG_4726
Gości przywitał kanclerz DWSPiT Dariusz Zając. Obok na zdjęciu – Mirosława Bożyńska (ZGZM).

 
 
 
IMG_4748
Studenci i gimnazjaliści na wspólnym wykładzie.

 
 
 
IMG_4749
Szybkie dokształcanie przed konkursem?

 
IMG_4763
Podczas wykładu o tym, co robimy z naszymi odpadami….

 
IMG_4769
Część praktyczna konkursu, czyli gdzie to wyrzucić?

 
 
IMG_4788
Monitor? Oczywiście, że na Centralny PSZOK!

 
IMG_4817
Gimnazjaliści z nagrodami na pamiątkę uczestnictwa w konkursie.

 
IMG_4807
Gdzie powinien trafić zużyty pendrive, wykonany z materiałów z recyklingu? Uczeń Gimnazjum nr 2 nie miał problemu z prawidłową odpowiedzią na to pytanie. W nagrodę otrzymał taki właśnie pendrive, ale oczywiście, nowy.

 
 
 
 

Scroll to top
Font Resize
WYSOKI KONTRAST