Bawimy i… uczymy

Nasz firmowy namiot coraz częściej można spotkać na imprezach plenerowych w całym związkowym regionie. Zachęcamy mieszkańców do pogłębiania wiedzy na temat naszego odpadowego systemu, jednak bez nudnych wykładów. „Lekcje” raczej mają charakter zabawowy.
Na początku czerwca gościliśmy w Chocianowie i Jerzmanowej na festynach z okazji Dnia Dziecka, a w gminie Pęcław wspólnie świętowaliśmy 5-lecie klubu Gwardia Białołęka.
Biał 3
Impreza na boisku w Białołęce miała charakter sportowego spotkania rodzinnego i w ten program wpisały się nasze „śmieciowe” konkurencje.
Biał 2                                                    BIał 1

Swoją obecność zaznaczyliśmy również na Biegu Orłana w Przemkowie…

BO 1
BO 2
 

…i podczas Dnia Ochrony Środowiska w Polkowicach.

DOS 8

DOS 6  DOS 7

DOS 9   DOS 10

Psikusa tej imprezie zrobiła pogoda, deszcz zmusił bowiem organizatorów z Wiejskiego Ośrodka Kultury do ulokowania spotkania w zadaszonej hali.

DOS 2

Atrakcji pod dachem jednak nie zabrakło, począwszy od spektaklu teatralnego, konkursów nt. ochrony środowiska, segregacji odpadów.

DOS 4               DOS 5

Przy okazji wręczono nagrody laureatom konkursów plastycznych, a naukowcy z zielonogórskiej Krainy Eksperymentów pokazali, że wężostwory i minionki mogą powstać również z surowców wtórnych.

Do Polkowic wróciliśmy jeszcze 19 czerwca.

DP 5

Trudne niekiedy pytania z zakresu naszego systemu odpadowego, nie odstraszyły mieszkańców, nawet jeśli trzeba było zgadnąć, jak długo rozkłada się w przyrodzie szklana butelka. (Nikt z naszych gości nie uwierzył, że – tak! tak! – trwa to aż 4000 lat!).

DP 1

Trudne niekiedy pytania z zakresu naszego systemu odpadowego, nie odstraszyły mieszkańców. Wiele osób próbowało swoich sił w konkursach lub też w artystycznych warsztatach pod okiem Agnieszki Gruszczyńskiej.

My z kolei przyglądaliśmy się atrakcjom, przygotowanym na sąsiednich stoiskach, m.in. przez miejską bibliotekę, PCA…

DP 2  DP 3

DP 4

…i Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, które – jako zarządca Centralnego PSZOK – również „przepytywał” polkowiczan ze znajomości zasad segregacji odpadów.

Scroll to top
Font Resize
WYSOKI KONTRAST