Skontaktuj się z nami +48 76 840 14 90

Nowe na ZGZM

Segregujemy, odzyskujemy

28 stycznia 2013, Administrator

Sortujemy nasze śmieci, ponieważ zobowiązują nas do tego przepisy i dlatego, by system gospodarowania odpadami na naszym terenie był jak najtańszy. Ale przecież to nie jedyne powody, dla których należy zwrócić baczną uwagę na to, co ostatecznie trafi do kubła. W dzisiejszych czasach produkujemy znacznie więcej odpadów i znacznie częściej niż kiedyś wymieniamy rzeczy. Śmieci dosłownie wypełniają nasz świat. Jednym ze sposobów zredukowania ilości odpadów jest powtórne wykorzystanie rzeczy – choćby poprzez przedłużenie życia produktów. Przedmioty nadające się do użytku, których już nie potrzebujemy, można dostarczyć na wyprzedaż, oddać potrzebującym lub po prostu zanieść do punktu recyklingu. Niech nasze stare rzeczy otrzymają drugie życie u nowego właściciela!

Kiedy sortujemy odpady, poszczególne surowce zostają oddzielone od siebie i możemy je wykorzystać do tworzenia nowych rzeczy – na przykład papieru gazetowego, chusteczek papierowych, doniczek, kolczyków, torebek, długopisów, rowerów, spinaczy biurowych, polaru, słoików, rur, materiałów izolacyjnych czy kompost. Ponowne wykorzystanie odpadów zanieczyszcza środowisko w mniejszym stopniu niż tworzenie produktów z nowych materiałów.
Twój wkład jest ważny!
Bezużyteczny przedmiot wyrzucaj w odpowiednie miejsce, aby nie stanowił dla nas żadnego zagrożenia. Jeśli każdy będzie sortował swoje odpady, zapewni to znaczący wkład w ochronę środowiska i naszą przyszłość. Ograniczymy powstawanie ścieków i zanieczyszczenie powietrza, oszczędzimy wodę i energię, zmniejszymy zużycie nowych surowców.

TY
SORTUJESZ
MY DBAMY
O RECYKLING
LUB PONOWNE
WYKORZYSTANIE
WSPÓLNIE
TWORZYMY
NOWE
WARTOŚCI

Partnerzy:
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego
  • Fundacja Zielona Akcja
  • Powiat Polkowicki
  • Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu
  • NFOŚiGW

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar